Akonáhle vznikne problém s odpadovými rúrami a pravdepodobne s ich upchatím, je potrebné rýchlo zasiahnuť, aby nás tento stav dlhodobo neobmedzoval a tiež aby nevznikli prípadné väčšie škody spôsobené vyliatím odpadovej vody všade po okolí. O odstránenie problému s upchatou kanalizáciou sa môže pokúsiť človek sám a skúsiť nejaké domáce triky, hoci v častých prípadoch zavolá suseda alebo niekoho manuálne zručného zo svojej rodiny či známych, ale stávkou na istotu je odborná služba dostupná nonstop, krtkovanie Hlohovec AB-Krtkovanie.sk.

Kuchyňa, drez

  • Výhodou servisu nie sú iba odborné skúsenosti a potrebné „know-how“, ale takisto zodpovedajúci inventár, vybavenie a technika, akou sa potrubie prečistí bez toho, aby sa poškodilo.

Stretli sme sa s tým už viacerí. A najhoršie je, že to nečakáme, že na vzniknutú situáciu nie sme pripravení. Len si zrazu všimneme, že odpadová voda v kuchynskom dreze odteká akosi viditeľne pomaly, niečo jej v odtekaní bráni. Pravdepodobne sú príčinou usadeniny v potrubí, ktoré tak narušujú bežnú prevádzku drezu či umývadla. A odpadová voda už nemá kade funkčným spôsobom odtekať, kedy je vlastne iba otázka času, kedy sa vyleje všade po okolí za predpokladu, že umývadlo alebo drez budeme v takomto stave naďalej používať.

  • A príjemné rozhodne nie sú ani zapáchajúce odtoky.

Vo väčšine prípadov stavu potrubia venujeme pozornosť až vtedy, ak vznikne tento havarijný stav. Čo ale ešte nie je koniec sveta- ako sme spomenuli, bez značných problémov vám s tým pomôže servis, ktorý je dostupný nonstop.

Mačka v umývadle

Do budúcna je však vhodné dávať si pozor na to, čo do drezu alebo umývadla splachujeme. Nemalo by ísť o zvyšky jedál, mastnoty, kusy mydla či inej drogérie, lieky, vlasy, apod.

Spomenutý servis sa okrem iného venuje aj kontrole vonkajšej kanalizácie. Využíva sa k tomu TV monitoring s kamerovým systémom.