Napadlo vás niekedy zamyslieť sa nad otázkou, prečo ľudia používajú rôzne dezodoranty a antiperspiranty, a prečo vlastne ľudský život sprevádzajú rôzne nepríjemné pachy? Väčšina z nich má totiž jedného spoločného menovateľa, a síce baktérie. Tieto veľmi drobné a voľným okom neviditeľné mikroorganizmy požierajú organický materiál a vylučujú zlúčeniny s obsahom síry, ktorá spoluvytvára nepríjemný štipľavý odér, čo je napríklad prípad typickej „vône“ potu v podpazuší alebo na chodidlách, ale aj zápach na ďalších miestach, napríklad v odpadoch v domácnosti.

toaletný papier

Kým je odpadové potrubie súdržné a nie je demontované, v podstate sa nemá kam zápach šíriť a my o ňom nevieme. Akonáhle ale doma rozoberiete sifón v kuchynskom dreze alebo v umývadle, vyvalí sa na vás nepríjemný zápach prakticky ihneď, a kto na to nie je pripravený, môže byť nepríjemne prekvapený. Ak si pozvete domov na krtkovanie v Pezinku odborníky, tí sú na zápach odpadov a kanalizácií zvyknutí, ale ak sa do čistiaceho procesu púšťate sami, môže sa vám urobiť nevoľno a namiesto vyčistenia odpadov ešte odpratáte svoje zvratky.

krtkovanie v Pezinku

Ak ste citlivá povaha a dvíha sa vám žalúdok pri podobných prácach, a ak skutočne neznášate zápach odpadového potrubia, privolajte na pomoc inštalatérov z havarijného servisu, ktorí zasahujú nonstop, a môžu prísť kvôli tejto nepríjemnosti napríklad aj v noci. Zanesené odpady najmä na toalete sú vždy havarijnou situáciou, pretože jednak nemožno záchod v tej chvíli využívať, a potom tu hrozí nebezpečenstvo kontaminácie baktériami vrátane niektorých veľmi nebezpečných kmeňov. Preto sa pri práci musia používať aj ochranné prostriedky, ako sú gumové rukavice, tvárový štít, čiapka, montérková blúza a pod. A pokiaľ sa vyskytuje závada až v kanalizácii, bude tu potrebné postupovať o to viac obozretne a využiť aj možnosť čistenia potrubia tlakovou vodou z pristavenej cisterny.