Dnes už nie je problém stretnúť sa s liečivými konopnými výrobkami a takisto si ich cez internet objednať. Pretože je to úplne legálne – v prípade, ak tieto výrobky obsahujú pod 0,3 % THC. A to je prípad väčšiny konopných olejov a mastí, ktoré sú vyrábané z rastlín konope, tým pádom sú bohaté na vitamíny, minerály a esenciálne mastné kyseliny. A to pri minimálnom alebo žiadnom obsahu THC. Toto je dôvod, prečo sú tieto výrobky zdravé a takisto bezpečné. A samozrejme majú veľa pozitívnych účinkov pre naše telo.

Cannabis rastlina

Za svoje liečivé účinky vďačia svojmu zloženiu. Spomeňme napríklad vysoký obsah vitamínov a minerálov. Tie sú dostupné v konopných semenách, ktoré obsahujú vitamín E (pre rast kožného tkaniva), vitamín C (podporuje zdravú farbu a takisto pružnosť pleti). Vitamín B sa zas postará o pružnejšiu pokožku.

  • Ako teda vidíte, ide o obsah ideálny pre starostlivosť o pleť. A tiež na riešenie kožných problémov – suchej a začervenanej pokožky, bolestí, zápalov a opuchov.

Ak sme pri zložení konopných mastí a olejov, nesmieme zabudnúť spomenúť ani ich veľmi dôležitú zložku – éterické kyseliny, akými sú hlavne omega – 3 a omega – 6 mastné kyseliny. Tie sa postarajú o pružnosť pokožky ako aj o jej krajší a zdravší vzhľad. Aminokyseliny obsiahnuté v konopnej masti takisto produkujú kolagén a elastín, čo je dôvod, prečo je tento výrobok vhodný aj na účinný boj s vráskami.Nesmieme zabúdať ani na fakt, že konopné produkty sú efektívnym riešením pri boji so zápalmi a kožnými problémami. A to vďaka obsahu CBD (kanabidiol).

Konopné listy

So zložením týchto produktov ste už oboznámení. Pozrieme sa preto bližšie na to, aké pozitívne účinky vám prinesie takáto konopna mast.

  • Spomaľuje proces starnutia pokožky a regukuje vrásky. Takisto sa používa pri tíšení bolesti a pri boji so zápalmi. Tiež pomáha pri suchej pokožke. Dôležité však je, že dokáže pomôcť aj pri artróze alebo kŕčových žilách. Pri kŕčových žilách zmierňuje bolesť a odporúča sa aplikovať 3 x denne.