Firma na predaj

Čoraz viac ľudí sa na našom území rozhodne začať podnikať. Najobľúbenejšou formou podnikania u nás zostava aj naďalej spoločnosť s ručením obmedzeným či iné podobne spoločnosti akou je napríklad akciová spoločnosť. Okrem samotného založenia je vám v dnešnej dobe v plnej dispozícii aj možnosť odkúpenia už založenej firmy či spoločnosti. Veľkou výhodou týchto spoločnosti, ktoré už okúsili podnikateľskú činnosť je hlavne tá, že pri zaobstarávaní nemusíte venovať toľko času, ako by ste to urobili pri samotnom založený novej spoločnosti. Keďže firmy už viedli nejakú tu činnosť tak je samozrejmosťou, že majú už zriadené a vybavené aj niektoré podstatne body, ktoré sa budú týkať samotnej firmy.

firma

Jednať sa môžete o zriadenú živnosť či živnosti, ktorých môže byť aj viac. Taktiež sú tieto firmy registrované na mnohých úradoch či v sociálnej a zdravotnej poisťovni. To všetko a ešte omnoho viac by vás čakalo pri zakladaní novej spoločnosti. Tieto spoločnosti, ktoré už niekto pred vami viedol vám ponúkajú pohodu a komfort. Okrem toho vám zaručia to, že podnikať môžete začať ihneď od samotného podpisu zmluvy. Treba uviesť, že firmy majú splatené aj základné imanie čim okrem ušetreného času ušetrite, aj 5000€ keďže práve táto suma je minimálne potrebná pre zloženie imanie celej spoločnosti.

firma

Pri založení novej spoločnosti by ste museli vyvinúť aj úsilie porozumieť mnoho administratívnym záležitostiam, ktoré občas dokážu potrápiť, aj skúsene osoby. Pri tejto možnosti to, ale vôbec riešiť nemusíte. Všetko potrebné pre samotný výkon podnikateľskej činností už vybavené je. Veľkým trendom, ktorý sa stal poslednú dobu veľmi obľúbený sú aj ready-made. Jedna sa o novovzniknuté spoločnosti, ktoré vznikli práve za účelom ďalšieho predaja. Nemusíte mať pochybnosti aj keď ide o novozaložené spoločnosti a predtým nemali žiadnu skúsenosť s podnikaním, aj tak tieto firmy majú všetko potrebné a sú zaregistrované na mnohých úradoch či v obidvoch poisťovniach. Samozrejmosťou ostáva aj splatené minimálne imanie celej spoločnosti.