Sklenené dvere sú výrazným interiérovým doplnkom, ktorý vynikne v akejkoľvek modernej stavbe. Aj preto patrí sklo medzi často volený materiál, ktorý sa využíva v novostavbách pre rôzne konštrukcie. Dvere zo skla sú však zaujímavou voľbou nie len pre moderné a novo postavené budovy, ale pokojne ak po nich túžite, ich môžete zvoliť aj do staršieho domu, kde pekne oživia priestor a dodajú mu nadčasový nádych. Dôvodov, pre ktoré zvoliť práve dvere zo skleneného materiálu je mnoho, pričom vrátane ich dizajnového prevedenia sem zaraďujeme aj určité výhodné vlastnosti skla.

dvere v kúpeľni

Tým, že sklenené dvere sú zväčša priehľadné a aj pri určitej forme povrchovej úpravy, kedy sklo nie je úplne číre, ale skôr pieskované, mliečne či matné, stále cez neho dokáže prechádzať svetlo. Denné svetlo sa nimi tým pádom voľne šíri ďalej do priestoru, čo umožňuje krásne presvetlenie miestnosti a jej optické zväčšenie, takže pôsobí oveľa otvorenejšie.

dvere zo skla

Okrem toho je vhodné spomenúť aj jednoduchú náročnosť na udržiavanie čistoty sklenených dverí, ktoré stačí občas pretrieť obyčajnou handričkou na prach. Prípadne je možné použiť na odstránenie otlačkov rúk alebo iných objavených fľakov klasické prípravky na vyleštenie sklenených povrchov. Ak váš dom má netradičné rozmery, určite vás potešia sklenené dvere na mieru, ktoré sa dajú bez problémov prispôsobiť presne podľa vašich požiadaviek. V súvislosti s možnosťou vyrobenia dverí na mieru podotýkame aj možnosť výberu ľubovoľnej povrchovej úpravy, ktorú si viete taktiež zvoliť podľa vašich preferencií. Vďaka pieskovaniu je možné na sklenených dverách vytvoriť zaujímavé vzory či nalepiť na nich špeciálnu fóliu, ktorá zároveň zabezpečí, aby dvere poskytovali súkromie. Takto upravené dvere, ktoré nie sú priamo priehľadné sa skvele hodia napríklad aj do kúpeľne, spálne alebo šatníka, kde je naozaj nevyhnutné mať svoje súkromie.