Profesionálni stolári, ale aj domáci majstri pri svojej práci s drevom využívajú pestrú paletu špeciálnych pomôcok, vrátane skrutiek, podložiek, terčíkov a podobne. Zabezpečia im totiž jednoduchú manipuláciu a rýchlu montáž na profesionálnej úrovni. Každý projekt, ktorý je navrhnutý z dreva, si môžete vypracovať sami, no s pomocou kompletného vybavenia bude kompletizácia montáže oveľa ľahšia a rýchlejšia. Všetky sú cenovo dostupné a pracovať s nimi dokáže aj domáci majster. V prípade, že si nie je istý svojimi schopnosťami, môže sa obrátiť na odborníkov a využiť ich skúsenosti.

Okolie stavby treba upraviť

Drevo je medzi drobnými majstrami veľmi obľúbené, mnohí z nich si prácu s ním užívajú, pretože je to živý materiál, príjemne sa s ním narába a je tvárny. Navyše, výrobky z neho dotykom prenášajú teplo, čo je hlavne v interiéri výhodou. Mnohí majitelia rodinných domov si budujú terasy, a tie sa dajú vytvárať z rozličných druhov materiálu, v súčasnosti je však v popredí drevená podlaha.

Podlaha na rozličnom tvare terasy

Vyrovnanie terénu pod terasou je prvý, veľmi podstatný krok pri úvodných prácach, pretože od jeho stavu závisí následné uloženie podlahy a pevnosť celej konštrukcie. Nikto by asi nebol rád, ak by sa mu po stole na terase šmýkal pohár či tanier kvôli veľkému spádu podlahy, preto je vhodné využívať terasove terce na jeho vyrovnanie výškovo nastaviteľné terčíky.

Rektifikačné terče sú perfektnou pomôckou pri zaistení rýchlosti ukladania podlahy, ale ich hlavnou vlastnosťou je to, že dokážu pomôcť s rozličnými výškovými rozdielmi terénu, od niekoľkých milimetrov až do 100mm. Vyrábajú sa zo stabilného a UV žiareniu odolného materiálu, ktorý nepodlieha zmene tvaru pri silných mrazoch ani slnečnom žiarení a majú dlhú životnosť. Práca s drevom môže byť na profesionálnej úrovni aj domácich majstrov, ktorí sa jej venujú ako koníčku, pretože ponuka šikovných a kvalitných pomôcok je dnes na trhu veľmi široká.