Asi žiaden zo súčasných LED produktov nie je tak obľúbený a vyhľadávaný ako LED pásy. Množstvo maličkých svetelných diód na tenkom plastovom páse dokáže poskytnúť také špecifické osvetlenie, aké nemôžu poskytnúť žiarovky ani iné zdroje svetla. Použitie v interiéroch a exteriéroch prináša nevídané efekty, ktoré často využívajú obchodníci na osvetlenie svojich produktov alebo reklamných pútačov.

LED pásy Ledprodukt môžeme umiestniť do rôznych priestorov, kde to dovtedy nebolo možné. Osvetlenie stropných podhľadov, poličiek, zrkadiel v kúpeľni či nábytku je len zlomkom možného použitia dnešných svietiacich pásov. Tieto plastové pásy sú vybavené kvalitnou samolepiacou fóliou, takže väčšinou je umiestnenie na požadovaný rovný povrch veľmi jednoduché a rýchle. No často majitelia tohto zaujímavého osvetlenia zabúdajú na chladenie pásov, ktoré je veľmi dôležité.

led pás

Jednou z najväčších výhod LED technológie je skutočnosť, že LED produkty neprodukujú teplo, takže sa takmer celá elektrická energia premieňa iba na svetlo. No nie je to tak celkom pravda. LED pásmi preteká elektrický prúd, ktorý časť energie premieňa na teplo a to má veľký vplyv na samotné pásy a hlavne na ich životnosť. Preto ak chceme, aby životnosť týchto pásov bola čo najdlhšia, potrebujeme vznikajúce teplo odvádzať preč. A na tento účel sú určené rôzne lišty, ktoré dokážu efektívne absorbovať časť vznikajúceho tepla, ktoré sa automatický vytvára pri prevádzke LED pásov.

elektrikár

Tých možností ako predĺžiť životnosť LED pásov je však ešte viac. Okrem potrebného odvádzania tepla pomocou hliníkových profilov vám k dlhej životnosti LED pásov značne prispeje aj správne zapojenie a profesionálna inštalácia týchto pásov. Preto ak LED pásy inštalujete na miesta, kde budú pravidelne osvetľovať daný priestor, nechajte ich inštaláciu na profesionálnych elektrikárov, ktorí s tým majú bohaté skúsenosti.