Alternatívou v preprave a prepravných obalov a paliet sú plastové palety. Plastové palety sú používané najmä pre svoju dlhú životnosť. Ich životnosť je omnoho dlhšia než životnosť klasických drevených paliet. Navyše ich nemusíte nijako špeciálne povrchovo natierať. Plasty sú veľmi ľahké no zároveň sú pevné, odolné voči prelomeniu a udržia aj veľmi ťažký náklad.

klasicke drevene palety

Plastové palety cena

I keď je cena plastových paliet asi 2 až 3 krát vyššia, v konečnom dôsledku môžete vo vašom prepravnom reťazci nakoniec ušetriť. Plastové palety vydržia oveľa dlhšie a môžete ich používať opakovane dlhé roky. Veľmi dobre sa s nimi manipuluje a údržba je minimálna. Netreba povrchovú úpravu ako pri drevených paletách. Predávajú sa buď v štandardných rozmeroch paliet na aké sme zvyknutí, alebo sa dajú vyrobiť aj v rozmeroch na mieru.

sudy na paletách

Plastové palety sú vyrábané z recyklovaného materiálu a dajú sa znova recyklovať, čím prispievajú k trvalej udržateľnosti. Tým, že sú ľahké, uľahčujú aj manipuláciu, čo je jedna z veľkých výhod plastových paliet. Veľmi dobre sedia aj na vysokozdvižnom vozíku, čo ich robí bezpečnými. Navyše sa výborne hodia pre prepravu leteckou dopravou, čo sa v mnohých prípadoch dá zúročiť. Využiť sa teda dajú naozaj všade, kde sa palety bežne používajú. Optimalizujete pomocou nich v konečnom dôsledku svoje prepravné služby. Dajú sa skvele používať v obchodných službách, distribúcii, výrobe, automobilovom priemysle, potravinárskom priemysle, kozmetickom priemysle a podobne. Jednoducho využitie je naozaj všestranné a dá sa vybrať z rozmerov i rôznych typov plastových paliet podľa potreby. Konkrétne ceny jednotlivých typov paliet sa dozviete pri žiadosti o konkrétnejšiu kalkuláciu. Pripraviť sa dajú rôzne ponuky podľa potreby každého klienta. Dokonca je možné si niektoré prepravné obaly aj dlhodobo prenajať, jednoducho riešenie sa vždy nájsť dá pre spokojnosť každého.