Určite to poznáte aj vy – niekedy sa jednoducho nudíme, máme voľný deň a len bezcieľne blúdime po dome, samozrejme, máme toho veľa čo robiť, v koši na bielizeň sú doslova hory oblečenia a v knižnici asi tak sto rozčítaných kníh, avšak, na nič z tohto nemáte chuť, chceli by ste si skrátka nejako oddýchnuť, robiť niečo iné, nové, alebo sa len tak pofľakovať na internete.

porada

Občas sa nám tiež stáva, že musíme na niekoho čakať. Takéto čakanie môže byť veľmi unavujúce, zdĺhavé a vyčerpávajúce, navyše, ak nemáte počas tohoto čakania čo robiť. Navyše prípad núdze býva, ak dotyčný človek mešká už veľmi dlho, vy ho počkať jednoducho musíte a zrovna so sebou nemáte žiadnu rozčítanú knižku ani obľúbený časopis. Čo robiť v takomto prípade? Ako si skrátiť dlhú chvíľu? Ak vám skutočne nič nenapadá, môžete skúsiť aj.

Ako ďalšie vám odporúčame ísť sa napríklad poprechádzať po obchodoch – čas vám oveľa rýchlejšie ubehne a vy si možnože dokonca kúpite niečo pekné na seba, alebo nejakú knihu, ktorú by ste mohli zatiaľ, čo čakáte čítať.

laptop

Pokiaľ navštevujete školu, azda najlepším spôsobom ako „zabiť voľný čas“ je pozrieť sa trochu do učebníc, aj keď, samozrejme, to určite nie je tá pravá aktivita, ktorú hľadáte, ak sa snažíte zabiť čas nejakým zábavným spôsobom a odreagovať sa. Myslite však aj na to, že ak sa do kníh pozriete teraz, budete mať potom veľmi veľa voľného čase, a verte že taký čas, kedy viete, že potom už nemusíte nič robiť, jednoducho nemáte žiadne ďalšie povinnosti, je skutočne na nezaplatenie.
Ako ďalšie si môžete pustiť hudbu – ak ste niekde v uliciach, nemáte pri sebe knihy, počítač, nemáte v mobilnom telefóne ani internet a nemáte práve ani navyše peniaze na rozhadzovanie, môžete si proste pustiť hudbu a verte, že čas vám tak ubehne oveľa rýchlejšie.