Spánok je dôležitou súčasťou nášho života. Mohlo by sa povedať, že takmer polovicu života prespíme. Spánok je čas, kedy doprajeme nášmu organizmu oddýchnuť a načerpať nové sily do nasledujúceho dňa. V spánku sa vykonávajú dôležité metabolické a iné procesy, bez ktorých naše telo nemôže fungovať. No čo ak náš spánok nie je kvalitný? Fenomén nekvalitného spánku je stále viac a viac viditeľný najmä v dospelej populácií. Častokrát je to v dôsledku nesprávnej životosprávy a zlých návykov, ktoré človek má. Na nekvalitný spánok sa však môže podpísať aj používanie nekvalitného matracu. Kvalitný matrac https://www.segum.sk/produkty/matrace je kľúčovým prvkom v problémoch so spánkom.

dobro spánok

Telo počas vášho spánku musí mať oporu a viacerých častiach, aby bola vaša váha rovnomerne rozdelená. V prípade nekvalitného matraca, alebo starého vyležaného matraca sa stáva, že niektoré časti matraca nedávajú správny tlak a oporný bod vášmu telu a svaly počas spánku musia vynakladať veľkú prácu, aby ste v danej polohe mohli spať. Preto sa častokrát budíte aj po 12 hodinovom spánku unavení a vyčerpaní. Vaše svaly pracovali celú noc bez oddychu. Keď idete kupovať dobrý matrac, je preto dôležité kde matrac kupujete. Záruku dobrých a kvalitných ortopedických matracov máte v predajniach Segum.

dobrý spánok

Spoločnosť Segum je prvým slovenským výrobcom, ktorý navrhuje ortopedické matrace s prírodnými materiálmi ako je kaučuk, alebo kokosové vlákno. Na trhu je už viac ako 30 rokov a má veľa spokojných zákazníkov, ktorí vedia oceniť kvalitu matracu. Celkovú ponuku matracov, ale aj postelí a posteľných doplnkov nájdete na internetovej stránke spoločnosti a v štyroch kamenných predajniach na Slovensku. Zamestnanci firmy vám radi poradia s výberom matraca na vašu posteľ a na základe vašich preferencií. Zlepšite si spánok vďaka kvalitnému ortopedickému matracu aj vy.