LED reflektor patrí medzi špeciálne osvetlenie, ktoré je určené na osvetľovanie požadovaného priestoru. Dokážu osvetliť rôzne miesta, ktoré sú tmavé a nedostatočne viditeľne a potrebujú byť dostatočne osvetlené. LED Reflektory sa môžu používať vo vnútorných, ale aj vonkajších priestorov. Všetky LED reflektory sa vyznačujú dostatočnou otehotnieť svojej svietivosti. Produkujú silne, ale na druhu stranu kvalitne a príjemne svetlo. To spôsobuje to, že vaše oči sa nenamáhajú a vy môžete užívať reflektor v plnej prevádzke aj dlhší čas. Využívajú sa pri rôznych manuálnych či fyzických činnostiach, kde je viac, ako potrebné mať k dispozícii kvalitne osvetlenie.

LED

Jednať sa môže o priestory ako rôzne sklady, stavby, staveniska či podobné priemyselné zóny, kde je dostatočne osvetlenie viac ako nutné. Používajú sa aj v domácnostiach či v rôznych spoločenských priestoroch. Využívajú ho haly, telocvične, štadióny, galérie či múzea. LED reflektory majú flexibilnú konštrukciu, ktorá sa v prípade potreby ostávať a smerovať presne tam kam je potrebné osvetliť priestor. Konštrukcia je veľmi pevná a odolná. Reflektory sú stavané tak, aby dokázali predísť a vzdorovať rôznym otrasom, ktorý by mohli v praxi pri nejakej činnosti reálne nastať. V exteriéri môžu reflektory umiestňovať na rôzne parkoviska, dvory, záhrady, či iné priestranstva.

LED

Všetky reflektory vo vonkajšom prostredí musia byť chránené dostatočnú ochranou krytia. Tá sa označuje skratkou IP a musí byť viditeľná na štítku, krabici či popise každého reflektora. Krytie zaručuje tomuto svietidlu plnú ochrannú proti vniknutie cudzieho telesa, a tiež proti vode, ktorá by mohli vážne poškodiť reflektor či ohroziť nejakú osobu, ktorá sa môže nachádzať po blízku. To, že reflektory vlastnia technológia LED im záručnú to, že sú reflektory veľmi úsporné. Šetria navyše vašu elektrickú energiu, čo sa neskôr prejaví aj na ušetrení vašich finančných prostriedkov.