Máme 1.3.2024 hurá jar síce nám čo je teplo už pár týždňov kvitne už dosť jarných kvetou ako krovinka Zlatý Dážď či KROKUSY  krása mám ich vo váze. Ja občas dávam fotky na Instagram . Dávam tam všeličo na jar a v lete je kvetinová záhrada ako nákupná maniačka hrá všetkými možnými farbami súhra krásy o pár týždňov tak cirka o dva bude aj púpava vykúkať von a kvitnúť žlté kuriatka v tráve. Tento rok nebola skoro vôbec zima už ani zima nebýva občas napadne trochu snehu ale sa to neudrží nemrzne ako voľakedy bývali haldy snehu. Konečne môžeme vybrať bicykle či kolobežky a podobne von hurá.  Milujem kvety, stromy celkovo prírodu je úžasná harmónia súzvuk všetko na vôkol vonia.

bicykel a kytica kvetou na lúke

Ozaj už aj Medvedí cesnak u nás rastie v Nitrianskom kraji hurá pôjdem dakedy do parku nazbierať si je to top pre zdravie aj púpava a všetky bylinky sú top konečne sa môžem surovou stravou nasýtiť. Jaj mať tak svoju záhradu tak si sadím o sto milých päť či už kvety, zeleninu, bylinky aj stromy. Ja milujem keď kvitnú SAKURY STROM NA RUŽOVO len to kvitne cirka dva týždne veľmi krátko je taká paráda keď to odkvitá tak ako keby snežil ružový sneh to je tak obrazne povedané. Dnes máme aký smutný deň bez slniečka zamračené je taký skôr čas na spanie ale robiť sa musí čo už. Ja nechápem keď prírodu ničia ja by im ruky dolámala nečudujem sa že sú také poveternostné výkyvy zničené je všetko. Už ani kyslík pomaly nebude čo všetko vyrubujú a podobne my tu bývame na dedine už skoro 16 rokov na určitej časti na ihrisku bolo plno podbeľu či šafran a iné ani stopa po tom všetko vyhynuté úplne zdegenerované my ľudia si nič nechránime ale prírodu máme len jednu keby nie jej tak ani život na zemi by nebol možný ale často sa mi zdá že tam smerujeme.

stromy

Len si pozrime pár dní slnko a často prší des. Bola som tento týždeň v Zlatých Moravciach a potok má skoro 4 metre náš potok Žitava a pritom normálne má tak 1 meter maximálne 2. na určitých miestach . Už sa o nedlho bude dať opaľovať budem naberať vitamín D. teším sa že budú motýle , vtáčiky čvirikať aj iné osadenstvo prírody už sa teším že od 21.3 začína prvý jarní deň síce od dnes sa počíta METEROLOGICKA jar ešte tak si kúpiť korčule a hurá si zajazdiť ale podotýkam stačí dobrý bicykel ako vieme šport je zdravý . Od jari do jeseň máte možnosť sa športovo vyblázniť či už beh, tenis, korčule ale aj iné športy v zime máte jedine tak možnosť korčuľovať sa na ľadovom štadióne voľakedy som mala aj také korčule na lad to sú roky to som bola dieťa ešte by ma to možno bavilo ale skôr kolieskové korčule ale hlavne bicykel.