Mnohé interiéry určite túžia po optickom a zároveň funkčnom rozdelení priestoru, avšak zároveň sa chcú vyhnúť vzniku tmavých a vydýchaných miest. V takomto prípade sa stávajú známym riešením sklenené deliace priečky, respektíve steny zo skla https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-deliace-steny/. V neposlednom rade sú vhodnou a pre bežné interiéry ešte známejšou alternatívou posuvné sklenené dvere, pričom v obidvoch prípadoch vravíme o efektívnej úspore mieste. Rozhodne však ide iba o jednu z prioritných vlastností, nakoľko sklo do interiérov prináša kvalitnú priepustnosť svetla, optické zväčšovanie priestorov a zároveň vzdušnosť. Celkovo teda príjemnú a estetickú atmosféru a samozrejme moderný elegantný dizajn.Interiér, voľný priestor, minimalizmus.jpg
Ide o preferovanú voľbu nielen moderných, ale najmä rozmerných interiérov, ktorých priestory ak sa funkčným spôsobom rozdelia, rázom začnú poskytovať univerzálnejšie využitie. Dôležité je hľadieť na mobilitu a tú rozhodene tieto sklenené prvky poskytujú.
Efektívne rozdelenie priestoru
Už len pre ten viditeľný efekt človek rád oddeľuje väčšie miesto na niekoľko častí na základe plánovaného využitia. To však platí aj pre rodinné interiéry, kde žije viac ľudí pokope a v obývaných miestach by určite radi uvítali z istého hľadiska viac súkromnejších miest.Apartmán, izba, TV.jpg
Vznikne nám tak viac zón, ktoré je následne možné využiť na základe ľubovoľných preferencií. Má to svoj význam aj z hľadiska, že vo viditeľne oddelených priestoroch nebude dotyčný človek rušený a môže sa prakticky plnohodnotne sústrediť na svoju prácu alebo oddych. Pokiaľ ide o rozmerovo štíhle možnosti či posuvný systém otvárania, oddelené priestory dokážu disponovať aj dostatočnou voľnosťou. A ako už bolo zmienené, sklenený materiál ich nepripraví o svetlo a ani zdravú vzdušnosť.
Nezabudnime tiež spomenúť, že tento nadčasový dizajn, ktorého ideálnym príkladom sú tiež sklenené deliace steny dokáže dodať konkrétnemu miestu efekt vizuálnej inovácie a nenahraditeľnej estetiky. Ide o veľmi elegantné a zároveň praktické riešenie.