Ak spoločnosť nevykonávala podnikateľskú činnosť, môžete si byť stopercentne istí, že je účtovne tak povediac čistá, pretože nikdy nepodnikala a vôbec, bola vytvorená za účelom predaja, aby začínajúcim podnikateľom uľahčila ich štart do podnikania. Znamená to, že je nachystaná so všetkým, čo k nej patrí na rozbehnutie biznisu. Aj tu však platí, že je pred samotným zápisom do obchodného registra, kedy spoločnosť prechádza do vlastníctva kupujúceho, ktorý za ňu preberá plnú zodpovednosť, je možné zmeniť názov, sídlo, predmet alebo predmety podnikania a iné doplňujúce údaje tak, aby vám vyhovovali a boli s vami v plnom súlade.

podikanie so zámerom prosperity

Potom vám už nezostáva nič iné, iba rozbaliť váš vytúžený plán za šťastím, aktivitou, kreativitou a prosperitou. Druhou možnosťou je kúpa spoločnosti, ktorá už má svoje meno a pozíciu na trhu, disponuje určitým majetkom, technológiami a podobne. Takýto typ spoločnosti sa označuje ako spoločnosť s históriou. V prípade, že sa nachádza v databáze spoločností určených na predaj, znamená to, že má uzatvorené účtovníctvo, že prešla potrebným auditom a že je účtovne v poriadku.

začiatok podnikania

Ďalším delenie spomínaných spoločností, ktoré už vykonávali podnikateľskú činnosť, čiže spoločností s históriou, vychádza z ich registrácie na daňovom úrade. Spoločnosť môže a nemusí byť platcom dane z pridanej hodnoty. Ak dosahuje stanovený limit obratu za zdaňovacie obdobie, ktorým je kalendárny rok, je povinná nahlásiť sa na príslušnom daňovom úrade ako platca dane z pridanej hodnoty. Následne vyplňovať daňové priznanie pravidelne k poslednému dňu v marci, ako to predpisuje platný zákon v našej krajine. Predaj sro platca dph cena je bežne hľadaný výraz so zámerom získania potrebných informácií zo strany potenciálneho kupujúceho. Sledujte našu stránku a dozviete sa viac. Prípadne nás s vašimi konkrétnymi dotazmi kontaktuje osobne, mailom alebo telefonicky, radi vám poradíme.